تحقیق و توسعه فناوری

در سایت فناوری:

– با مهمترین فناوری‌ها و نوآوری‌های روز دنیا آشنا می‌شوید.

– مهارت های کلیدی را یاد بگیرید و در زندگی به کار ببرید.

– دستاورد های ارزشمند بیافریند و خلق ثروت کنید.

بینایی ماشین

بینایی ماشین

بینایی ماشین یک صنعت 15 میلیارد دلاری است که باعث تحول بسیاری از صنایع کوچک و بزرگ شده است. با استفاده از دوربین و پردازنده می توان کارهایی نظیر کنترل کیفیت، ابعاد برداری و شمارش را با دقت و سرعت بالا انجام داد.

هوش مصنوعی

هوش مصنوعی

کمتر کسی است که واژه هوش مصنوعی رل نشنیده باشد، ولی افراد معدودی شناخت و درک درستی از ابعاد این فناوری جدید دارند. هوش مصنوعی آمده است که زندگی بشر را تغییر دهد. باید هرچه زودتر برای تغییر آماده شویم.

علم داده

علم داده

داده نفت جدید است!
همان‌طوری که استخراج نفت سود بالایی دارد، تحلیل داده و استخراج اطلاعات بسیار ارزشمند است. شرکت‌های بزرگی مانند گوگل هزینه هنگفتی برای جمع آوری و تحلیل داده می‌کنند.

تحول دیجیتال

تحول دیجیتال

تحول دیجیتال یک مقوله مدیریت کسب وکار است که از فناوری‌های نوظهور برای بهبود سازمان استفاده می‌کند. یقیناً تحول دیجیتال تاثیرات مهمی در ابعاد مختلف زندگی بشر خواهد گذاشت. 

نوآوری

نوآوری

به نقل از پدر بازاریابی، پیتر دراکر، کسب و کار دو وظیفه دارد: بازاریابی و نوآوری. خلاقیت و نوآوری بیش از هر چیز یک فرهنگ سازمانی است. یک سیستم خلق ایده است که راه‌های جدید ثروت را می‌گشاید.

تحلیل کسب و کار

تحلیل کسب و کار

می توان گفت یکی از زیر مجموعه‌های علم داده است که به تحلیل داده‌های کسب و کار می پردازد. هدف آن یافتن الگوهای کاهش هزینه و راهکار های افزایش سودآوری شرکت‌ها است.

هر آنچه برای بهبود کسب و کار خود نیاز دارید، سایت فناوری فراهم کرده است.

درباره فناوری

آکادمی فناوری با هدف ترویج فناوری‌های نوظهور نظیر هوش مصنوعی و بینایی ماشین به همت دکتر نویددانشمندپور ایجاد شده است. 

مخاطبین این سایت متخصصین و صاحبان کسب و کارهایی است که می‌خواهند با روند سریع فناوری همراه شوند. سایت فناوری، حلقه مفقوده ارتباط صنعت و دانشگاه بوده و قصد دارد توانمندی متخصصین را با نیازمندی کسب و کارها پیوند دهد.

نوید دانشمندپور
سمینار کاربرد فناوری‌های نوظهور در انبارداری

آخرین مقالات فناوری

هر هفته مطالب تخصصی در زمینه‌ی بینایی ماشین و هوش مصنوعی منتشر می‌شوند که با خواندن این مقالات مفید می‌توانید با جدیدترین ایده‌ها و روند تغییرات فناوری آشنا شوید.

حسگر هوشمند
کارخانه هوشمند
fanavary

سنسور هوشمند: قدم اول در راستای کارخانه هوشمند

معمولا در ماشین آلات خطوط تولید از سنسور های زیادی استفاده می شود. سنسور وظیفه جمع آوری داده را دارد و می توان بر اساس آن تصمیم گیری کرد. به عنوان مثال از سنسور نوری برای تشخیص زمان حضور محصول بر روی نوار نقاله استفاده کرد. بنابراین اطلاعات (Data) جوهره تولید است، زیرا مبنای تصمیم گیری و عملیات اجرایی دستگاه ها است. در این مقاله قصد داریم به معرفی و بررسی ابعاد سنسور هوشمند بپردازیم.

ادامه مطلب >>>
Machine as a service
دسته‌بندی نشده
fanavary

روش‌های خلاقانه تولید هوشمند: MaaS

تولید هوشمند به معنای استفاده از روشهای هوشمندانه برای کاهش هزینه و افزایش کیفیت تولید است. بنابراین لزومی ندارد که تولیدات در کارخانه شما اتفاق بیفتد. این یکی از اصلی ترین تفاوت های کارخانه هوشمند (Smart Factory) با تولید هوشمند (Smart Manufacturing) است.

ادامه مطلب >>>
مزایا و چالش های کارخانه هوشمند
کارخانه هوشمند
fanavary

مزایا و چالش‌های پیاده‌سازی کارخانه‌های هوشمند

تحقیقات دلویت نشان می‌دهد که 86 درصد از تولیدکنندگان معتقدند که عامل اصلی رقابت تا سال 2025، تولید هوشمند خواهد بود. با توجه به این داده‌ها، بدیهی است که ابتکارات کارخانه هوشمند می‌توانند کسب‌وکار را به طور قابل توجهی بهبود بخشند و با کاهش ضایعات تولید، موجب رونق تولید شوند. در این مقاله به بررسی مزایا و چالش های توسعه کارخانه هوشمند می پردازیم.

ادامه مطلب >>>
چشم انداز هوش مصنوعی
هوش مصنوعی
fanavary

بزرگترین روندهای هوش مصنوعی در 10 سال آینده

اگرچه دوست دارم در مورد پیش‌بینی‌های آینده برای دنیای فناوری و تجارت بنویسم، اما معمولاً روی اتفاقاتی که در پنج سال آینده رخ می‌دهد، تمرکز می‌کنم.
این به این خاطر است که شرکت‌هایی که در زمینه داده و استراتژی فناوری به آنها مشاوره می‌دهم، می‌خواهند بدانند که اکنون ( یا خیلی زود ) برای استفاده از فرصت‌های تحول دیجیتال چه کاری باید انجام دهند.
اما نگاه بلندمدت‌تر نیز ارزش دارد. من معتقدم که هوش مصنوعی که طی 10 سال آینده بخشی از زندگی روزمره خواهد بود، به همان اندازه از هوش مصنوعی امروز تکامل یافته است که اینترنت امروز از اینترنت اوایل دوران خود فاصله دارد.

ادامه مطلب >>>
هوش مصنوعی: دریچه‌ای به سوی دنیای آینده
هوش مصنوعی
fanavary

هوش مصنوعی: دریچه‌ای به سوی دنیای آینده

هوش مصنوعی (AI) انقلابی در دنیای مدرن ایجاد کرده است. این فناوری با شبیه‌سازی هوش انسانی، به ماشین‌ها اجازه می‌دهد تا وظایف پیچیده را انجام داده و به طور مستقل یاد بگیرند. هوش مصنوعی در حال حاضر در بسیاری از زمینه‌ها از جمله پزشکی، امور مالی، تولید، حمل و نقل و حتی زندگی روزمره ما

ادامه مطلب >>>
به بالای صفحه بردن